تجربه اسموک با پیپ مارا، ساخت بربیا

پیپ ترکیبی جدید طراحی شد . . .


brebbia_mara_biancaپیپ مارا
کمتر از یک سال است که توسط شرکت بربیا لانچ شده و در این مدت محدود نظر بسیاری از اسموکرها را به خود جلب کرده است و توانسته خود را به عنوان یک پیپ تقریبا ارزان قیمت ترکیبی بشناساند. به جرات می توان گفت هیچ کمپانی دیگری پیپ ترکیبی تا این حد ظریف، ارزان و پیچیده تولید نکرده است.

این پیپ از چوب نوعی درخت لیمو ساخته شده است، از چوب لیمویی که عموما در ایران می شناسیم نرمتر است و گره های تقریبا بزرگی دارد. رنگ آن زرد بسیار کم رنگ متمایل به کرم است و گره های کمی تیره تری دارد و به دلیل نوع جنس چوب آن سطح صاف و صیقلی نداشته و هنگامی که در دست می گیرید می توانید زبری چوب را احساس کنید. این چوب قدرت جدب و فیلتراسیون بسیار قوی و مناسبی دارد، طعم توتون در این پیپ به اندازه رنگ روشن چوبش لایت است.

تا اینجا فقط به جنس این نوع چوب لیمو پرداختیم ولی چیزی که هر اسموکر میتونه متوجه بشه اینه که اسموک اینقدر لایته که نمیتونه اسموک ناشی از چوب باشه! این پیپ یک آتشگاه تقریبا ضخیم از مرشام داره و اسموکی که شما دارید ترکیبی از اسموک مرشام و چوب لیمو به حساب میاد. در حقیقت مارا یک پیپ مرشام بسیار ارزان به حساب میاد که با چوب لیمو احاطه شده است و ضربه پذیری و قدرت اونو به شدت بالا برده و ترکیب  و پیوند بسیار ظریفی از مرشام و بریر لمون است.

تجربه اسموک با کالا مارا و توتون فوگی سیاه:

از نظر آتشگاه این پیپ بزرگی به حساب میاد ولی به دلیل اینکه آتشگاه این پیپ به شکل U تراشیده شده است پر کردن توتون خیلی آسمونه و لازم نیست روش خاصی طی بشه. فقط کافیه توتون رو از بالا پر کنید، متراکم کنید و دوباره پر کرده و متراکم کنید. بهتره که اونقدری پر کنید که کاملا سطح بالایی پیپ از توتون متراکم شده باشه و بشه به راحتی هوای ورودی را کنترل کرد.

در صورتی که پیپ شما به درستی پر شده باشه مسلما برای روشن کردن پیپ دردسر زیادی نخواهید داشت و پیپ به راحتی روشن خواهد شد. اسموک از اینجا شروع میشه، به دلیل خاصیت مرشام و چوب لیمو به کار رفته در این پیپ اسموک بسیار بسیار لایت و سبک است و حتی بعد از سی دقیقه اسموک در این پیپ اصلا نشانه ای از تلخی دیده نمیشه. البته لازم به ذکر است که این پیپ مولتی فیلتر بوده و هم فیلتر بالسا را ساپورت می کنه و هم فیلتر کربن را.

مارا در دو شیپ استریت (صاف) و بنت (کج) طراحی شده است که اسم اونها مارا و کالا (کالاباش) مارا است. مدل بنت خیلی شبیه کالاباش است  و خمیدگی و ظرافت جالبی داره و به راحتی میشه زیر دندان پیپ رو نگه داشته در عوض مدل استریت این پیپ کمی سنگینتره ولی جای دست خیلی خوبی داره و خیلی خوب میشه توی دست پیپ رو چرخوند. البته این پیپ در دو فینیش نچرال و بیانکا عرضه شده است. در مدل نچرال سطح خارجی پیپ، چوب لیمو دیده میشود در حالی که در مدل بیانکا قسمت بیرونی پیپ، سفید رنگ شده است و تقریبا به شکل پیپ مرشام درآمده.

این پیپ قابیلیت چندین بار استفاده در روز (به شرطی که اجازه بدیم هوا بخوره و خشک بشه) را داره و حتی بعد از چندین اسموک، طعم تلخی اون احساس نمیشه. البته فیلتر بالسا یا کربن هم اینجا خیلی موثره. با اینکه توتون پیپ فوگی تقریبا اسانس زیادی داره ولی آتشگاه مرشام این پیپ کمک می کنه که تمام ترشحات توتون به راحتی جذب بشه و اونچه از اسموک میمونه یک دود تخیلی خنک باشه.

از اسموک خود لذت ببرید . . . .

نوشته های مرتبط

4 نظر

  1. بین دو فینیش نچرال و بیانکا کدومو پیشنهاد می کنید؟

جوابی بنویسید