توتون والوت شکلات و پرتقال

توتون پیپ والوت شکلات و پرتقال محصولی با کیفیت از شرکت مک بارن دانمارک است. این توتون که شکل ظاهری بسیار تیره و تقریبا سیاه رنگی دارد یکی از محصولات گروه اروماتیک (معطر) است و طرفداران زیادی دارد.

ترکیب این توتون چیست؟

این محصول 100% ویرجینیا کوندیش است، وقتی صحبت از ویرجینیا کوندیش است گونه های مدرن توتون ویرجینا را شامل می شود. ویرجینیا اصالتا طلایی رنگ است و ذاتا چندان تمایلی به اسانس پذیری نداشته، طعم نسبتا شیرین و زود سوزی خاصی دارد.

در اثر فراوری انجام یافته در شرکت های سازنده، ویرجینیا تبدیل به کوندیش می گردد که پرس کردن و مرطوب سازی قبل از تزریق اسانس بخشی از عملیات صورت یافته است. به این روش اصطلاحا “دودکش کردن” یا “Flue Cured” گفته می شود. توتون ها در اطاقک های چوبی در مزرعه جمع آوری شده و سپس در محفظه های چوبی درون اطاقک آتش روشن می کنند تا کم کم توتون خشک شده و آماده توزیع و فروش گردند. تکنولوژی این روش مختص آمریکاست.

در این روش دمای اطاقک چوبی کم کم بالا می رود و این فرایند در حدود یک هفته طول می کشد و پختن با این روش موجب کم شدن نیکوتین و قطران آن گردیده و توتون طعم نرمتری خواهد داشت.

منابع بیشتری ببینید . . . 

منابع بیشتری ببینید . . . 

در مرحله نهایی اسانس شکلات و سپس پرتقال به توتون افزوده می گردد. این توتون لوکس در جعبه های آهنی بسته بندی شده و هوای داخل قوطی تخلیه می گردد تا هر زمان که درب آن باز می گردد توتون در تازه ترین و بهترین شرایط استفاده باشد.

Valvet-Green

چگونه از توتون شکلات و پرتقال لذت ببریم؟

حتما به روش صحیح پر کردن توتون در قسمت گارانتی مراجعه کنید . . .

این توتون میباسیتی به آرامی بسوزد، توتون های اسانس دار در صورتی که آرام  بسوزند عطر بسیار ملایم و طعم مطلوبی خواهند داشت. از متراکم کردن این توتون در پیپ خود بپرهیزید.

مشخصات فنی توتون:

سنگینی: 1 از 5

اسانس: 3 از 5

بو در محیط: 4 از 5

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.