رطوبت توتون پیپ چقدر باید باشد؟

رطوبت، فرق بین حیات و ممات …

رطوبت یکی از پارامترهای اساسی در سنجش سوختن توتون در پیپ است. ولی اینکه مقدار رطوبت چقدر باید باشد و چگونه باید رطوبت موجود در توتون پیپ حفظ یا کم و زیاد شود مسئله ای است که اسموکرهای پیپ در مورد آن نظرات مختلفی دارند.

اینکه پیپ در ایران کالای جدیدی به حساب می آید و اکثر اسموکرها اطلاعات درستی درباره پیپ ندارد و یا اطلاعات کم است را نمی توان انکار کرد. واقعیت این است که توتون پیپ را نمی توان با توتون قلیان (چه معسل و چه ساده) سنجید.

توتون قلیان معسل رطوبت بسیار بالایی دارد که ناشی از اسانسی است که به صورت گسترده در آن تزریق شده و مورد استفاده قرار می گیرد و حتی سازندگان از اسانس با نام “سس” یاد می کنند. ترکیبات کم دیگری هم ممکن است به توتون قلیان اضافه شود که در حوصله این مقاله نیست.

رطوبت توتون پیپ باید متعادل و تقریبا کم باشد ولی اسموکرها خودشان هم در این مورد می توانند تغییراتی ایجاد نمایند. در صورتی که تمایل به تند سوزی داشته باشند می توانند درب توتون را باز بگذارند تا رطوبت آن کم شود و در صورت تمایل به آن رطوبت دهند تا توتون کمی دیرتر بسوزد و در کل این پارامتر قابل تغییر است و اصلا نباید توتون پیپ را با توتون قلیان سنجید.

پیپ با آتشگاه متوسط حداقل مدت زمانی بین 20 الی 25 دقیقه باید اسموک داشته باشد و اگر شما توتون را در 5 یا 10 دقیقه پودر می کنید دست کمی از جاروبرقی نخواهید داشت و حتما با مشکلات ذیل مواجه خواهید شد:

  • سوزش زبان در اثر حرارت زیاد
  • بوی نا مطلوب به دلیل سوزاندن توتون با حرارت بالا
  • اعتراض اطرافیان به بوی نامطلوب اسموک شما
  • و…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.