آنچه در مورد فندک زیپو باید بدانید

فندک زیپو یکی از پرطرفدارترین فندک های جهان به شمار می آید. کلکسیونرهای این فندک در دنیا بیشمارند و افراد زیادی ادیشن های این فندک را جمع آوری می کنند و بسیاری از آنها اصلا سیگاری نیستند و این کار برای آنها جنبه سرگرمی و علاقمندی را دارد.

zippo2

چرا فندک زیپو اینقدر پرطرفدار است؟
زیپو از اجزا بسیار ساده ای تشکیل شده است، بدنه و مغزی. مغزی آن هم اجزا بسیار ساده ای دارد و کلا بر اساس سوخت (به اصطلاح بنزین) و جرقه حاصل از سنگ است.

آیا محبوبیت زیپو به خاطر سادگی آن است؟
باید بدانیم که اجزا این فندک از کیفیت بسیار خوب و بی نظیری ساخته شده است و سادگی اجزا هم به کاربر این اجازه را می دهد که خودش فندک را سرویس و آماده استفاده کند.
در فیلم زیر ویدئو ساخت فندک زیپو در کارخانه برادفورد آمریکا را می بینید.

چه چیزی باید پس از خرید فندک زیپو بدانید؟
فندک زیپو زمانی که کار نمی کند دو دلیل بیشتر نمی تواند داشته باشد:
1- بنزین (سوخت) تمام شده است
فندک زیپو پس از شارژ حدود 3 تا 4 روز سوخت را در خود نگهداری می کند و سپس باید مجددا شارژ شود. حتما از سوخت اصلی استفاده کنید و بدانید که اگر سوخت اصلی را خریداری کنید متوجه خواهید شد که اصلا گران نیست. چون همیشه فندک شما به آسانی روشن خواهد شد و ینزین 125 میلی حدود 2 ماه برای افراد پر مصرف قابل استفاده است.
2- سنگ آن تمام شده
سنگ زیپو عامل جرقه زدن و روشن شدن فندک است. اگر سنگ آن تمام شود فندک شما جرقه نخواهد زد و در نتیجه روشن هم نخواهد شد. حتما سنگ اصلی زیپو را خریداری کنید چون کیفیت آن بسیار بالاست و دچار دردسر نخواهید شد.

فندک زیپو شما خوب روشن نمی شود؟
ممکن است که بنزین فندک شما شارژ شده و سنگ هم داشته باشد ولی به درستی روشن نشود. این مسئله پیچیده ای نیست و به سرعت می توان آن را حل و فصل کرد. کافی است دو نکته را بدانید:
1- مغزی فندک زیپو را پس از دو هفته استفاده بیرون بیاورید تا هوا بخورد. شارژ مکرر بنزین موجب می شود که پنبه داخل مغزی خود را جمع کند که خود موجب استفاده زیاد بنزین شده و فندک به سختی روشن می شود. کافی است بگذارید تا چند ساعت هوا بخورد سپس آن را مجددا شارژ کرده و استفاده کنید.
2- فندک شما ممکن است پس از مدتی احتیاج به تمیز کردن داشته باشد. شما در این ویدئو هر آنچه مربوط به پرکردن، تعویض سنگ، تمیز کردن و نگهداری زیپو باشد را می بینید:

سوال اصلی، چطور زیپو اصلی بخریم؟
در حال حاضر آنقدر زیپو فیک چینی در بازار موجود است که تشخیص آن برای کاربران بسیار مشکل است و البته این را هم بدانید که کیفیت زیپو های فیک پایین است و معمولا پس از مدت کوتاهی خراب می شوند.
فروشندگان متفرقه زیپو این کالا را به جای اصلی و یا با عنوان های های کپی و یا هر جمله مسخره دیگری می فروشند که نهایتا نتیجه ای جز زیان مصرف کننده در پی نخواهد داشت.

شرکت زیپو یک توصیه مهم دارد: زیپو را از محلی بخرید که اطمینان دارید که کالا اصلی را عرضه می کند.

کافه آرتین نماینده انحصاری برندهای معتبر پیپ و عرضه کننده فندک زیپو با دو سال گارانتی مغزی و امکان عودت کالای خریداری شده تا زمان عدم استفاده است. کلیه محصولاتی که گارانتی کافه آرتین را دارند میبایستی زمان خرید فاکتور اصلی صادر شود و یا برای خریدار ایمیل شود.

در صورت گم شدن فاکتور شرایط گارانتی چگونه خواهد شد؟
فندک های زیپو عرضه شده در کافه آرتین دارای رکورد خریدار و شماره سریال فندک هستند و تا سالها قابل پیگیری هستند پس اگر فاکتور شما گم شد اهمیتی نخواهد داشت.

می خواهم فندک زیپو کادو بدهم، آیا لازم است فاکتور ضمیمه کالا باشد؟
در صورتی که فندک زیپو را برای عزیزان خود خریداری می کنید مسلما نمی خواهید فاکتور همراه کالا باشد. هنگام خرید از فروشنده بخواهید تا فاکتور را به نام خریدار نهایی ثبت کند و فاکتور اصلی را پیش خود نگه دارید، پس در صورت مراجعه مخاطب، خدمات گارانتی و سرویس در کافه آرتین به مخاطب شما فقط با پرسیدن نام فاکتور ارائه خواهد شد. در ضمن به دوست خود گوشزد کنید که تا زمان عدم استفاده می تواند فندک را تعویض یا مرجوع کند.

فندک زیپو اصل را فقط با گارانتی کافه آرتین بخرید.

www.zippo.com

نوشته های مرتبط

4 نظر

  1. با سلام ممنون از این همه اطلاعات . من یک زیپو دارم و خیلی دست درد میگیرم برای جرقه زدن با فندک .جرقه کم میزنه تا حالا سنگ هم عوض کردم اما بازم فایده ای نداشت وقتی میخواهم جرقه بزنم سنگ به پایین میره . میشه کمک کم کنید ..با تشکر ..

  2. با سلام….
    از کجا میشه فهمید که زیپو اصل است

جوابی بنویسید