فیلت پد یا فیلتر دوم پیپ

پیپ کشیدن هم دنیایی دارد برای خودش، دنیایی پر از ادوات، از انواع مختلف فیلتر گرفته تا انواع توتون و بیلچه و تمیز کننده و فندک . اگر روزی پیپ کش شدید شک نکنید که برای بقا در دنیای پیپ کش ها همه ادواتش را هم تهیه می کنید.
پیپ کش ها همیشه دنبال تجربه های تازه هستند. تجربه ای تازه از توتون، فیلتر، فندک، بیلچه، تمیز کننده، ریمر و …
امروز میخواهم از ادواتی برای پیپ کش های خسته بگم که منتظرند تا یه تجربه تازه در دنیای پیپ داشته باشند. تجربه ایی که تازگی روزهای نخست پیپ کشیدن را زنده می کند.
معمولا دانه های توتون به خصوص توتونهای آروماتیک بعد از مدتی استفاده از پیپ به بدنه آتشگاه می چسبند و این باعث می شود تا طعم و عطر توتون را کمتر حس کنیم یا اگر توتون کلاسیک استفاده می کنیم عطر و طعم توتون های قبلی را به خودش بگیرد.
رطوبت پیپ و دود سنگین هم یکی دیگر از مشکلات افرادی است که چند سال است پیپ هایش را چاق می کنند.
برای حل این مشکل رطوبت و دود سنگین دو محصول وجود داشت یکی کریستال دنی کول(dani cool) و دیگری تکه های خرد سنگ مرشام.
هر دو این ها را من استفاده کردم اولی که اصلا به در پیپ نو نمی خورد و به احتمال زیاد بدنه پیپ را سوراخ می کند. علتش هم داغ شدن بیش از حد کریستال و چسبیدن به بدنه پیپ شما است. در پیپ های غیر نو هم باز هم احتمال سوراخ شدن پیپ شدن پیپ وجود دارد.
اما دومین محصول که جنسش از سنگ مرشام است هرچند که پیپ را سوراخ نمی کند اما خرد بودن و تکه های کوچکش باعث می شد تا سرفه اقتصادی نداشته باشد و زیاد کارایی نداشت چون زود می سوخت و تکه های کوچکش گاهی سوراخ آتشگاه را مسدود می کرد.
حالا اما محصول سومی به بازار عرضه شده به نام (filtpad)که مشکل های بالا را ندارد هیچ، مزیت سومی هم دارد و آن جداسازی تکه های چسبیده توتون از بدنه آتشگاه و احساسی بهتر از طعم و بوی واقعی توتون است.

کول مرشام / قیمت 8500 تومان

کول مرشام / قیمت 8500 تومان

محصولی از جنس همان مرشام با این تفاوت که شکل هندسی نیم کره ای آن و شیارهای زیر نیم کره و سطح صافش باعث می شود به زیبایی در آنتهای آتش گاه پیپ جا خوش کند.
کافی است هر سنگ را در انتهای آتش گاه پیپ بگذارید و روی آن را با توتون مورد علاقه خود پر کنید. حتما تغییر را احساس می کنید دود سبکتر اما تازه تر، کاهش مصرف توتون، کاهش رطوبت پیپ و طعم و عطر واقعی توتون را حتما دوباره تجربه می کنید مثل همان روزی که نخستین کام را از پیپتان گرفتید. این را هم بگم که اگر از این محصول استفاده می کنید توتون تان را زیاد نکوبید تا عمر محصول شما استاندارد شود هر تکه این محصول برای 10 بار پیپ کشیدن قابل استفاده است.
البته همه این تغییرات فقط برای پیپ کشهای خسته خیلی محسوس است. اگه تازه پیپ کش شدید به خودتان فرصت دهید و کم کم دنیای پیپ را تجربه کنید.

تشکر از دوست عزیز و قدیمی آقای محمد نصیری جهت درج مطلب

12 نظر

 1. تو هر بسته چنتا موجوده
  0  0
 2. سلام وقت بخیر
  فیلترهای معمولی یک سر آبی (vuene) ، از هر فیلتر برای چند بار کشیدن کامل پیپ میشه استغاده کرد؟ کی به کی باید فیلتر را عوض کنیم؟ از خیلی ها پرسیدم ولی هر کس یک چیز میگوید
  با تشکر
  0  0
  • طبق اعلام سازنده فقط یک بار ولی به تجربه برای پیپ های صاف تا 3 بار و کج نهایتا تا 4 بار. فیلتر کربن ها هنگامی که کربن به هم بچسبد منقضی شده است. اگر که از بالسا استفاده کنید عمر مفید آن 2 برابر کربن است و سلامتی بالاتری هم دارد.
   هر چقدر توتون اروماتیکتر باشد فیلتر کربن زودتر پر می شود
   0   0
 3. سلام
  قیمت عمده فیلت پد رو لطف کنید بدید
  0  0
 4. من 10 بسته میخوام برای فروش..قیمت عمده میخواستم.کول مرشام
  0  0
 5. سللم. من ازسنگ های دنی کول استفاده میکنم. میخوام بدانم هم زمان میتوانم از فیلت پد در کنار دنی کول اسنفاده کنم یا فقط یکیش را میشه استفاده کرد؟ اگر فقط یکی، شما کدام را توصیه میکنید؟
  سوال دیگرم اینکه سنگهای دنی کول، همان گرانول مرشام هستند یا گرانول مرشام چیز دیگری است؟
  0  0
  • فیلت پد سیلیکات مگنزیم طبیعی به شمار میاد. پیپش رو هم داریم یعنی مرشام و خیلی هم گرونه. خاصیت این سنگ جذب زیادشه. شما اگه یک دی وی دی بخری توش یک کیسه کوچیک میبینی که نوشته سیلیکات که رطوبت رو بگیره. البته مصنوعیشه.
   یعنی این همان تکه های پیپ مرشامه. حتی فیلتر های 9 میلیمتری مرشام داریم که خیلی گرونه و خیلی خوب هم کار میکنه
   پس رطوبت رو حسابی جذب می کنه، ترشحات توتون رو جذب میکنه و اسموکتون خیلی نرمتر میشه. فیلت پد الان خودش یک پا فیلتره و حتی پیپ هایی طراحی میشن که فقط فیلت پد بخورن. بجاش چون فیلتر حذف میشه میتونن پیپ رو خیلی ظریفتر و زیباتر بسازن.
   دنیکول شیمائیه. البته تکنولوژی آلمانه ولی چیزهای طبیعی رو بیشتر توصیه می کنم چون شیمیایی نیستن.
   0   0
 6. سلام.آیا هنوز هم قیمت ها در همه ی مراکز آرتین 8500هزار است؟
  چون مدت ها پیش ک از یکی از شعب خریداری کردم قیمت 20 هزار برام حساب کرد.
  آیا درسته؟
  0  0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.