معرفی توتون جدید پیپ از DTM

توتون پیپ میلونگا

ترکیب توتون بلک کوندیش و ردی رابد ویرجینیا با اسانس خامه ای از وانیل و کارامل این توتون را به یکی از بهترین توتون های آروماتیک تبدیل کرده است. شخصا استفاده از این توتون آروماتیک با روم نت بالا را پیشنهاد می کنم.

روم نت: 5 از 5

توتون پیپ بلو نت

ترکیب شده از توتون ویرجینیای طلایی به همراه توتون پرس شده بلک کوندیش که مدت زمانی نگهداری شده تا عطر و نرمی توتون کاملا برای اسموکر قابل احساس باشد. اسانس میوه های اعجاب انگیز و عطر خامه ای و ملایم وانیل این توتون را بسیار دوست داشتنی ساخته است.

رون نت: 5 از 5

توتون پیپ هلمر

ترکیب توتون گلدن ویرجینیا ایج شده به همراه توتون برلی کراس کات و کمی بلک کوندیش، طراحی شده توسط آقای مایکل آپیتر که در عین حال که زود می سوزد عطر دلنشینی از شیرینی طبیعی توتون و اسانس آب نبات و وانیل را به همراه دارد.

روم نت: 4 از 5

توتون پیپ کاراملو

بی شک یکی از پر اسانس ترین توتون های طراحی شده مایکل آپیتز طراح نامدار ایتالیایی است. ترکیب توتون بلک کوندیش با مقدار اندکی توتون ویرجینیا فلیک کات شده به صورت ردی رابد میباشد. عطر دلنشین ترکیبی وانیل و کارامل این توتون پیپ را متحول کرده است. حتما برای اینکه تمام عطر این توتون را بدست بیاورید از روش های اسلوبرنینگ (کند سوزی) استفاده کنید.

روم نت: 4 از 5

توتون پیپ دویلزهالیدی

ترکیب معماگونه و محرمانه این توتون حتما جالب است و سازنده ترکیب آن را هیچ وقت رسما اعلام نکرده است. ترکیب انواعی از توتون بلک کوندیش و گلدن ویرجینیا کیوب کات با اسانس توت وحشی و ترش مزگی خاص، دویلزهالیدی را تشکیل داده است.

روم نت: 4 از 5

توتون پیپ دن پایپ 2000

ترکیب توتون ویرجینیا و کمی بلک کوندیش کیوب کات. این توتون اسانس کمی داشته و برای دوستداران توتون های بدون آروما عالی خواهد بود.

روم نت: 2 از 5

توتون پیپ هپینس

ترکیب جالبی از توتون ویرجینیا طلایی و ویرجینیا قرمز به همراه مقدار بسیار اندکی بلک کوندیش میباشد. اسانس ترکیبی زردآلو و تمشک به گونه ای آنرا ژله ای ساخته است. در مورد اسانس آن به نظر من کمی ترش مزگی و شگفت انگیزی وجود دارد.

روم نت: 4 از 5

در نظرسنجی ما شرکت کنید و ما را یاری دهید تا انتخاب های بهتری برای شما فراهیم کنیم …

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.