نکات طلایی در مورد پیپ

نحوه روشن کردن پیپ چگونه است؟

بهترین نتیجه پس از روشن کردن زمانی بدست می آید که آتش به قسمت میانی آتشگاه رسیده باشد و قسمت فوقانی آتشگاه نیز نسوخته باشد. البته قبل از روشن کردن میبایستی آن را پر کنید. ابتدا پیپ خود را درون کیسه توتون ببرید و با انگشت شصت خود توتون را درون آتشگاه بریزید (این صحیحترین روش است، البته روش های مختلف دیگری هم وجود دارد و هر اسموکر می تواند رویه خود را داشته باشد)، مقدار توتون باید تقریبا حجم فشرده شده ای داشته باشد.

برای روشن کردن دو روش متداول وجود دارد. روش اول آنکه سیخ پیپ را درون توتون فرو برده و یک مخروط ایجاد کنید به صورتی که شکم آن قسمت میانی آتگشاه باشد. با فندک مخصوص آتش را به توتون نزدیک کنید و سپس چند پک بزنید تا آتش فعال شود. لازم است توجه داشه باشید آن مقدار آتش به آتشگاه نزدیک کنید که سطح اولیه توتون کاملا سوخته شود.

روش دوم بدین صورت است که بعد از آنکه توتون را در آتگشاه ریختید آنقدر توتون را با انگشت فشار دهید که حجم آن زیاد فشرده نشده باشد. سپس آتش را به توتون نزدیک کنید و شروع به پک زدن نمائید تا آنجایی که توتون به نرمی سوخته و سرخ شود. توجه نمائید بهترین حالت زمانی است که آتش را در قسمت میانی پیپ نگه دارید. البته در قسمت “درباره پیپ” روش پر کردن آتشگاه های اسلاید هول (پیپ هایی که سوراخ انها بوسیله مته های برقی سوراخ شده ) آمده است.

002

از یک پیپ در روز چند بار می شود استفاده کرد؟

اگر شما محصولی از یک کمپانی معروف خریداری کرده اید توجه داشته باشید که آنها قابلیت استفاده حداکثر 15 الی 20 بار در هفته را دارا هستند. البته مطمئنا اگر در یک روز حتی 5 بار نیز استفاده کنید ضرری به پیپ شما نخواهد رسید ولی اسموک آن به دلیل خیس شدن آتشگاه ارزشی هم نخواهد داشت و معمولا طعمی تلخ و زبر را تجربه خواهید کرد، این یکی از دلایل شایع زیاد کردن تعداد پیپ توسط اسموکرها به حساب می آید.

پس اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به صورت مداوم روزی چهار بار یا بیشتر از پیپ خود استفاده میکنید حتما چند پیپ با کیفیت مقبول و از برندهای معتبر تهیه کنید.

قوانین طلایی برای استفاده و نگهداری بهتر پیپ:

1- همیشه پیپ خود را با کبریت و یا فندک مخصوص روشن کنید تا شعله آن آن مستقیما توتون را آتش بزند و دهانه آتشگاه نسوزد و تغییر رنگ ندهد و برای برگشت رنگ دهانه آتگشاه سوخته از پولش مخصوص استفاده کنید.

2- سعی کنید توتون را ته آتشگاه فشرده پر نکنید و قسمت روی آن پر تر از زیر باشد.

3- توتون را به آرامی و بدون فشار داخل محفظه بریزید و مدلی انتخاب کنید که ظرفیت آتشگاه آن مناسب استفاده شما باشد. به این ترتیب شما طعم بهتر و مطلوبتری بدست خواهید آورد. در صورتی که اسموک های متعددی در روز می خواهید داشته باشید یک پیپ با آتشگاه بزرگ انتخاب کنید، به این صورت هر گاه تماسل داشتید می توانید اسموک را قطع کنید و در زمان مورد نیاز آنرا کوبیده و دوباره روشن کنید.

اگر توتون زیادی در پیپ ریخته و استفاده کرده اید برای دوباره پر کردن آن اجازه دهید تا آتشگاه سرد شود. از پر کردن و استفاده مجدد از پیپ هنگام گرم بودن آن اجتناب کنید، چرا که این مطلب صدمات زیادی به آن خواهد رساند.

چرا از پیپ های فیلتری استفاده شود و فیلتر تا چه اندازه از نیکوتین و قطران خواهد کاست؟

در مورد فیلتر ها شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که داخل این فیلتر ها چیست و چگونه کار میکند. قسمت اعظم فیلتر شما از ذغال (کربن) تشکیل شده است و بخش دیگری ممکن است ترکیبی از مرشام باشد (این فیلتر گرانتر است). پروفسور تروب در مورد این مطلب تحقیقات فراوانی انجام داده است. درک آنچه ما از آن به عنوان دود تلقی می کنیم ذراتی است در بخار آب که ناشی از سوختن توتون با صد ها ذره دیگر تشکیل می شوند. بخش زیادی از این قطره را تار و رسوب تشکیل می دهد که نیکوتین نیز در این ذرات نهفته است. برای حذف و کاهش این مواد بدون تغییر در طعم توتون از سیلیکا ژل استفاده می شود. استفاده از سسلیکا ژل موجب غلیظ شدن نیکوتین و مواد مضر شده که در فیلتر جا مانده و از آن عبور نمی کنند. درجه اشباع سیلیکا ژل بالا بوده و در فیلتر های شیشه ای امکان مشاهده و تغییر رنگ آن امکان پذیر است.

البته نوع و مکان مورد استفاده در پیپ سازی هم در فیلتردار بودن و یا نبودن آن تاثیر مستقیمی دارد. مثلا پیپ هایی که از چوب رز ساخت می شوند بسیار مستحکم و شکیلند. تمامی آنها مولتی فیلتر هستند و فیلتر اکتیو و فیلتر بالسا را تواما ساپورت می کنند. در صد جذب این پیپ ها کمی پایین است و اصطلاحا تدخین مردانه ای هم دارند.

چوب عناب گرمسیری چوبی بسیار متخلخل است. پیپ هایی که از قسمت پایین ریشه ساخته می شوند یا فیلتر اکتیو ساپورت هستند یا بالسا ساپورت. در حال حاضر اکثرا در ایتالیا پیپ های بالسا ساپورت وارد بازار شده اند. هر چقدر که شما از ریشه به سمت بالاتری بروید، چوب حالت متخلخل تری به خود میگیرد و درصد جذب بالاتر خواهد رفت. این درصد جذب در چوب عناب گرمسیری به حدی میرسد که دیگر احتیاجی به فیلتر نیست.

erica arborea

32 نظر

 1. مطالب کاربردی زیادی تو سایت دیدم..منتها در مورد روشهای اسموک زیاد مطلب ندیدم..
  راستش من سیگاری بودم و به خاطر عوارضش سمت پیپ اومدم..زیاد خوندم که نباید دود سیگار و پیپ رو داخل ریه داد..منتها طبق عادت سیگارت این کار رو میکنم…
  جدیدآ یه مدلی رو دارم تمرین میکنم که اصطلاحآ بهش میگن retrohaling…
  در واقع بدون اینکه دود رو وارد ریه کنم از راه بینی و کانال سینوس خارج میکنم..تو فارومهای خارجی زیاد دیدم مردم انجام میدن..منتها من زیر چشمم قرمز میشه..
  سوالم اینه که این کار ایرادش چیه؟به نظرتون بهتر از دادن تو ریه هست؟مضرات و منافعش چیه..؟
  مرسی
  0  0
  • سلام isma1360 عزیز
   با توجه به اینکه زبان انگلیسیم قوی نیست، امکانش هست تا روش retrohaling را در اینجا توزیح بدهید تا ما هم امتحان کنیم؟ مو سیگاری نبودم ولی از همان ابتدا دود پیپ را درون ری ها یم میدهم همیشه و میدونم چقدر ضررش بیشتر از سیگار میشود در این حالت.
   خیلی ممنونت میشم روش مذکور را کامل اینجا توضیح دهید(البته با اجازه آقا آرتین)
   0   0
  • کلا راه کاملا موثری برای جلوگیری از ضرر های دخانیات وجود نداره ولی استفاده از فیلتر بالسا رو به شما پیشنهاد می دم تاثیر خوبی داره ولی اگه زیاد از یه فیلتر استفاده کنید خاصیت خودشو از دست می ده/راهی که برای اسموک انتخاب کردین به شدت به مجاری بینی شما آسیب می زنه(بهتره با یه پزشک متخصص مشورت کنید)/با خودمون تعارف که نداریم ضرر خودشو داره حالا ما باش حال می کنیم و می کشیم!!!
   0   0
 2. با عرض سلام و خسته نباشید
  ضمن تشکر از اطلاعات حرفه ای و بسیار مفیدی که ارائه میدید… باید بگم با جناب isma1360 موافقم! اطلاعات در مورد همه چیز پیپ و توتون به زیبایی هرچه تمام توسط سایت پوشش داده شده غیر از مهم ترین بخش قضیه! اسموک کردنش… و میتونم بگم واقعا ضروریه…
  چون بارها دیدم افرادی رو که پیپ رو با قلیون یا سیگار اشتباه میگیرن کام های سنگین و پشت سر هم! پایین بردن دود و…. که مطمئنا خلأ یک مرجع حرفه ای توی این زمینه مزید بر علت شده و افراد یا به صورت تجربی و با آزمون و خطا (که در چند ماه اولیه منجر به آسیب دیدن خودشون و پیپشون میشه) به این مهارت میرسن یا با استفاده از تجربیات افراد حرفه ای(همه این شانس رو ندارن که به یک اسموکر حرفه ای پیپ دسترسی داشته باشن)
  به همین دلیل میخواستم بگم اگه میشه مباحثی هم در مورد آداب استفاده از پیپ (بعد از پر کردن تا قبل از تمیز کردن) در سایت ایجاد کنید چون واقعا حیفه خیلی از دوستان علاقمند نتونن از تجربیات افرادی مثل شما استفاده کنن 🙂
  با تشکر 😉
  0  0
 3. سلام و خسته نباشید
  سوالم اینه که آیا دود پیپ بو و مزه سیگار رو میده؟
  چون من یه بار پیپ کشیدم توتون هم کاپیتان بلک بود و عین سیگار بود و من از سیگار بدم میاد.
  چه توتونی هست که بوی سیگار ندهد و خوش عطر و طعم باشد؟ (مثه ادلکن کاپیتان بلک باشه :))
  0  0
  • در هر صورت هر دوی اونها (سیگارت و توتون پیپ) توتون هستند ولی توتون پیپ میتونه خیلی معطر بشه.
   مثل توتون 2014 پلانتا یا والوت مک بارن
   0   0
 4. در این مقاله فرموده بودین ((هر چقدر که شما از ریشه به سمت بالاتری بروید، چوب حالت متخلخل تری به خود میگیرد و درصد جذب پیپ شما بالاتر خواهد رفت. این درصد جذب در چوب عناب گرمسیری به حدی میرسد که دیگر احتیاجی به فیلتر در این پیپ ها نیست. این پیپ ها از قسمت های بسیار بالای تنه ریشه ساخته می شوند و این پیپ ها معروف به بیک هستند.بسیار ارزان هستند و اکثر مصرف کنندگان پیپ حداقل یک پیپ بیک دارند.))
  چند سوال دارم 1-منظور از بالاترین جای ریشه جایی است که به سطح زمین نزدیکتر است؟
  2-می توان گفت چون این قسمت از ریشه ی عناب متخلخل تر است اگر از آن پیپ ساخته شود نسبت به یک پیپ ، که با قسمت پایین تری از همان ریشه ساخته شده اسموک بهتر ی را دارد؟
  3-مشکل این پیپ های بیک(اگر درست نوشته باشم)چیست؟ آیا مقاومت کم تری در برابر گرما دارند؟
  4- چنین پیپی برای فروش موجود دارید؟
  ببخشید طولانی شد.ممنون از حوصلتون
  0  0
  • ببخشید از تاخیر. سوالات شما رو بقیه دوست ها هم پرسیدن، در مقاله ای که هفته آینده منتشر میشه حتما جواب خواهیم داد. ممنونم
   0   0
 5. سلام.من چند بار پيپ كشيدم و برام جالب بود كه توتونش هيچ بويى نداره.خيلى دنبال اون توتون گشتم ولى پيدا نكردم.ميشه اسم توتون هايى كه بو ندارنو بگين.ممنون ميشم
  0  0
 6. سلام ببخشید من تازه میخوام پیپ کشیدن رو شروع کنم و دنبال پیپ مناسبم و شما کورن کاب رو پیشنهاد کردین ولی در شیراز پیدا نکردم و جایی که هستم چند نوع پیپ داشت که داخلش اهنی بود و قیمت 20 تومن داشت به نظرتون برای شروع خوبه؟ اگه نه پس شما چیو پیشنهاد میکنید با قیمت کم به جز کورن ممنون
  0  1
  • سلام
   خیلی خوب که پرسیدید. پیپ باید جنسی از آتشگاه چوبی داشته باشد که بتواند جذب کند.
   پیپ هایی که شما اشاره کردید در حقیقت اصلا به درد نمی خورند و بجز سوزش زبان چیر دیگری عاید شما نخواهد شد.
   حتما برند معتبر و خوب خریداری کنید و از اسموک آن لذت ببرید …
   0   0
 7. ببخشید شما در سایتتون پیپ معمولی و با قیمت مناسب چی دارید میشه معرفی کنید در فروشگاه خودتون اگه خوب باشه میخرم تاکید میکنم قیمت مناسب که اگه خوشم نیومد ضرر نکنم ممنون
  0  0
  • شما از کافه آرتین برندهای اصل را خریداری می کنید
   به نظر من گاسپارینی مدل شرلوک هلمز به همراه فیلتر، بیلچه و نخ تمیز کننده به همراه یک سال گارانتی کافه آرتین با قیمت 335000 تومان پیشنهاد می شود
   1   0
 8. سلام. قيمت پيپ لكچر-بربيا رو ميخواستم ازتون–وميخواستم بدونم فرق پيپ اتشگاه مرشام با پيپ مرشام درچي هست؟؟؟ممنون
  0  0
 9. خيلي خيلي ممنون ميشم اگرجواب سوال بنده رو بديد. بدون شك براساس تفريح و تفنن و بيكاري بنده ازشما سوال نميكنم
  0  0
  • ممنونم از اینکه از اطلاعات مندرج در سایت استفاده می کنید و تفریح و تفنن نیست.
   در هر قسمت از فروشگاه های سایت اگر مراجعه کنید نشانی و تلفن شعب برای همین کار نوشته شده است و شما با هر شعبه میتونید تماس بگیرید که اگر کالای مورد نظر شما موجود بود اعلام شود. بنده اطلاعی از موجودی کالای شعب ندارم و فقط به سوالات پاسخ میدم
   قربانت
   0   0
 10. سلام
  لطفا راهنماییم کنین من توتون مک بارون گلد دارم روی نوع توتونش فکر کنم زده اروماتیک
  طعمش برای من خیلی تیزه و از مزش خوشم نمیاد و زبونمم میسوزونه(حتی با کام گرفتن های خیلی اروم)
  یعنی مشکل طرز کشیدن پیپ منه یا مدل خود توتون
  لطف کنین یک توتون دیگه که به درد من که حرفه ای نیستم معرفی کنین
  طعم وانیل خیلی دوست دارم
  0  0
  • سلام
   بخش زیادی از این مشکل میتونه مربوط به توتون شما باشه، ایا توتون اصل است؟ آیا از پیپ بریر (چوبی) استفاده می کنید
   گزینه دوم مربوط به پیپ کشیدن شماست. یک آتشگاه کوچک حدود 20 دقیقه می سوزد و پک ها معمولا کوتاه هستند. آیا این مورد را رعایت می کنید
   اگر موارد بالا درست باشند توتون ایلستید 66، میلونگا و بلونت میتونه گزینه بسیار مطلوبی برای شما باشه
   0   0
 11. سلام. خسته نباشيد. خواستم ازتون سوال كنم تركيدگي يا كنده شدن داخل اتشگاه پيپ فقط بخاطر كيفيت پيپ هست. يااينكه بخاطر اسموك زياد درطول روز!!!!؟؟؟نظرشما چي هست؟؟؟چرا اين اتفاق ميفته؟؟؟؟
  0  0
  • سلام
   اگر پیپ شما ساخته شده از بریر است (چوب) این مشکل زمانی پیش میاد که شما توتون را به صورت بسیار متراکم پر کرده باشید و پک های بسیار سنگین بهش بزنید.
   این آسیب اگر عمق داشته باشه قابل ترمیم نیست و یا ترمیم آن پر هزینه خواهد بود.
   حتما روش پر کردن توتون را دوباره در سایت برسی کنید و به خاطر داشته باشید که یک پیپ با آتشگاه معمولی حدود 20 دقیقه باید بسوزد …
   0   0
 12. سلام من آماتور هستم توتون کاپیتان بلک گلد خریدم اما نمیدونم چرا دود اون اصلا هیچ بو و طعمی نداره اما خیلی شدید بوی سیگار میده.مشکل از توتون یا چیزه دیگه لطفا راهنمایی کنید
  1  0
 13. سلام.برای عضویت در سایت اقدام کردم امام پیام خطا میده و منطورش رو متوجه نمیشم
  لطفا راهنمایی کنید
  شماره همراه رو قبول نمیکنه.همچنین ایمیل و…
  0  0
 14. سلام من چندباری پیپ کشیدم از توتون کاپیتان بلک گلد (کیسه ای ) استفاده شده بود طعم و بوی خاصی نداشت و کاملا شبیه به سیگار بود.الان میخوام پیپ بگیرم ایا این مشکل از پیپ هستش یا ن ؟چون نمیخوام زیاد برای خرید پیپ هزینه کنم حداکثر هزینه ای که میخوام انجام بدم 60 تومن هستش اگه مشکل از پیپ هستش و حتما باید از پیپ گران قیمت استفاده بشه کلا بیخیال پیپ کشیدن بشم ممنون میشم جواب بدید
  0  1
  • دوست عزیز، شما برای خرید هر توتون لوکس حدود 60000 تومان هزینه می کنید، چطور برای خرید پیپ هم همین مقدار می خواهید هزینه کنید؟
   پیپ هایی در این رنج قیمت پلاستیک هستند، توصیه می کنم پیپ بریر و با کیفیت بخرید و از اسموکش لذت ببرید …
   1   0
   • من تو نظرات دیدم که عنوان کرده بودید پیپ مدل کورن ارزونه و در حد همون 50 یا 60 تومن هستش الان این نوع پیپ رو موجود دارین؟ایا این مدل به درد استفاده 2 یا 3 بار در روز میخوره؟
    0    0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.