چرا پیپ و اسموک شما بوی بد می دهد؟

بسیاری از مشتریان کافه آرتین در روز بارها سوال می کنند که چرا پیپشان بوی بدی می دهد یا توتون پس از سوزاندن بوی مطلوبی ندارد؟ پاسخ به این سوال را در گزینه های زیر خواهید یافت:

1- مدت پیپ کشیدن

حتی پیپ های با آتگشاه متوسط هم حداقل 20 دقیقه میسوزند. اگر اسموک شما کمتر از این طول می کشد پس توتون به شکل نادرست سوزانده می شود و قطعا دود حاصل از آن مطلوب نخواهد بود. هر قدر توتون اسانس بیشتری داشته باشد آتش باید ملایمتر باشد.

2- خیس بودن

حتما پیپ را پس از اسموک جایی که هوا  بیشتر است (مثلا پشت پنجره) بگذارید تا کاملا خشک شود و توصیه می شود فیلتر را هم خارج کنید، به این ترتیب اسموک خنک تری تجربه خواهید کرد.

3- کثیف بودن

حتما پیپ خود را با مایع تمیز کننده هفته ای یکبار تمیز کنید و نخ بکشید. آتشگاه همانند قابلمه آشپزی است و باید تمیز باشد. اگر از مایع تمیز کننده دیفیوزر استفاده کنید بوی های قدیمی و طعم های کهنه را هم میتوانید از آن جدا کنید.

4-  درست پر نشدن

توتون باید به درستی در پیپ پرشود. قسمت اول با تراکم کمتر، قسمت وسط با تراکم بیشتر و بالا متراکم به نحوی که هوا به صورت کنترل شده وارد شود.  اگر توتون به درستی پر شود هنگام استفاده بوی مطلوبی خواهد داشت، زبان را نمی سوزاند و برای کنترل هوای ورودی به پیپ احتیاجی به گذاشتن دست روی آتشگاه نیست. فیلم روش پرکردن توتون . . . 

5- انتخاب نادرست توتون

اگر آماتور هستید حتما از توتون های اروماتیک استفاده کنید. آروماتیک ها سبک و لایتر از گونه های بدون اسانس هستند.

6- انتخاب پیپ

پیپ وسیله ای چوبی است که از بلاک های فراوری شده ریشه درخت که به آن بریر گفته می شود ساخته شود. همه پیپ های چینی (تا جایی که من دیدم) ترکیبی از براده چوب و پلاستیک هستند. گونه های چینی اصلا اسموک خوب و جذب ندارند، پس بهتر است از برندهای مرغوب انتخاب درستی داشته باشید تا از پیپ های فیک استفاده کنید. روش تشخیص این دسته پیپ ها در مقالات گذشته هم آمده است.

2 نظر

 1. سلام خسته نباشيد
  ميخواستم چندين توتون به من معرفي كنيد كه از ويرجينياي بيشتري تشكيل شده و از نظر قيمت هم مناسب باشد؟
  0  0
  • سلام
   کاپتان برامر 100% ویرجینیا لوزکات پرس شده 95000
   فوگی طلایی 100% ویرجینیا ریبون کات 65000
   سویت جوجیا 80% ویرجینیا کژوال کات عموما کیوب 95000 تومان
   ایلستید 88 100% ویرجینیا ریبون کوتاه 65000 تومان
   1   0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.